Stan suszy jest już na terenie wszystkich województw. To oznacza, że będzie problem z uprawami, mniejsze zbiory i być może wyższe ceny w sklepach.
Powstanie grupa rządowa złożona, która będzie pracować nad nowymi rozwiązaniami w prawie autorskim. To najważniejsze ustalenia po spotkaniu z premierem.
Wszystko wskazuje na to, że do opodatkowania garażu wielostanowiskowego w budynku mieszkalnym będzie stosowana stawka podatku od nieruchomości przewidziana dla mieszkań.
Ponad 4 tysiące osób ma zamiar zwolnić kolejowa spółka. Powód? PKP Cargo jest w fatalnej kondycji.
Promocję na piwo w Żabce stała się „piwonamentem”. Tak ochrzcili ją internauci. Sprawą zainteresował się Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów. Sieć zapewnia: to zgodne z prawem.
Urząd Regulacji Energetyki (URE) zatwierdził nowe taryfy gazowe. Będą obowiązywały od lipca. Jak duża podwyżka nas czeka?
Kasjerki i kasjerzy sklepowi. Krążą mity o ich zarobkach. Dlatego chętnie porównujemy nasze pensje z ich dochodami. Żeby pokazać, jak nam jest źle, a im dobrze.
Polacy otrzymują listy z nowymi stawkami za prąd i prognozowanymi opłatami. W wielu przypadkach dostawcy się zagalopowali. Teraz muszą przysłać poprawki.
Ulubiona marka odzieżowa prawicy otrzymała od władzy PiS gigantyczne pieniądze. Teraz sprawdza to prokuratura.
Stawiasz blok, obok urządzasz plac zabaw. Nie taki, żeby sobie był, ale spełniający określone normy. Niebawem wejdą w życie przepisy, które to uporządkują.
Lada dzień wzrosną opłaty za gaz, bo kończy się ochrona budżetowa. Wielu Polaków wciąż nie wie, ile od lipca będą płacili.
Kiedyś to był ktoś. Znał wszystkich, umiał wszystko załatwić. Dziś taksówkarze odchodzą z rynku.
Czy można oderwać nakrętkę plastikowej butelki i wyrzucić ją do kosza albo oddać na zbiórkę charytatywną? Resort środowiska wyjaśnia, jak to jest.
Koalicja Obywatelska, Polska 2050 i Konfederacja opowiadają się za dalszymi pracami nad zmianami, które przyniosą więcej handlowych niedziel.
Żabka wciąż zaskakuje, bo – oprócz zakupów – oferuje swoim klientom coś jeszcze. Teraz wychodzi z propozycją, która znowu ich zaskoczy: własną kolekcję ubrań.
Od 1 lipca zapłacimy więcej za gaz. Firmy już informują klientów o nowych taryfach. Podwyżka jest wysoka.
Doradzi, poda towar, ale nie nie zapłacimy u niego w kasie. Niektóre Żabki już wprowadziły zmiany, które pozwalają im handlować w niedziele niehandlowe.
Dobra wiadomość: bezrobocie w Polsce nadal jest rekordowo niskie. Zła: wielkie firmy zwalniają ludzi.
Od 2018 roku sieci handlowe są zobowiązane do pobierania opłat za jednorazowe torebki foliowe. Jednak klienci nadal robią wszystko, żeby się od tych opłat wymigać.
Polska jest jednym z najlepszych rynków dla firmy produkującej i sprzedającej urządzenie kuchenne Thermomix.
Od kilku miesięcy mamy wysyp ogłoszeń o mieszkaniach do wynajęcia. Na dobrą ofertę nie trzeba długo czekać. Mimo to wciąż zdarzają się castingi.
Z nadejściem sezonu na świeże warzywa i owoce kontrole straganów przez straż miejską stały się codziennością. Co sprawdzają strażnicy?
Ministerstwo Klimatu i Środowiska (MKiŚ) przygotowuje nowe rozporządzenie, które m.in. wprowadzi zakaz sprzedaży niektórych gatunków węgla.
Ile trzeba wydać, żeby uprawiać w mieście własną marchewkę albo zaprosić znajomych na grilla? Czasami całkiem sporo. I nadal są chętni na Rodzinne Ogrody Działkowe.
Pierwsza osoba w Polsce została ukarana za użycie słowa „patodeweloperka”. Czy to uruchomi lawinę pozwów?
Kowalscy będą mieli większy wybór mieszkań. A to otwiera możliwość negocjowania ceny. Te jednak wciąż będą rosły. A to zła informacja dla planujących zakup własnego „M”.
W paczce oregano jest aż 99,8 procent zmielonych liści oliwki – wynika z badań popularnej przyprawy ziołowej.
W czwartek 16 maja 2024 r. związkowcy z Poczty Polskiej organizują strajk ostrzegawczy. Co to oznacza dla klientów.
Zbliża się sezon zbioru truskawek, a wraz z nim okazja do zarobienia całkiem sporych pieniędzy. Sprawdzamy stawki.
Żabka znowu się zmienia. Od teraz koncentruje się na branży gastronomicznej. I przekształca swoje sklepy w minirestauracje. Serwuje w nich szybkie dania: frytki, burgery, pizzę...
W Polsce działa obecnie kilkanaście społecznych agencji najmu (SAN), kolejne są w organizacji. To niestety zaledwie ułamek potrzeb przy niemal 2,5 tys. gmin.
Prezydent Andrzej Duda podpisał ustawę przedłużającą wakacje kredytowe w 2024 r. Z poślizgiem, ale wejdzie w życie.
Podwyżkę wyraźnie odczujemy w naszych kieszeniach. Kto może liczyć na wsparcie państwa?
Menedżerowie Poczty Polskiej już otrzymali wytyczne. Część punktów pocztowych mają zamykać, w pozostałych skracać godziny ich pracy. Potrzebna jest także redukcja etatów.
Kilkadziesiąt groszy droższe są lody sprzedawane w kubeczkach niż w waflach. W tym sezonie klientów lodziarni czeka spore zaskoczenie.
Właściciele obiektów noclegowych nie bardzo wiedzą, jak mają dostosować się do nowych przepisów. Aż co trzeci nadal nie wie, że powinien wdrożyć Standardy Ochrony Małoletnich.
Czy już były zarząd Orlenu ukrywa się za granicą? Daniel Obajtek jest na celowniku prokuratury jak i cały zarząd. Były szef Orlenu dodał, że nie ma nic do ukrycia, a prokuratura dysponuje potrzebnymi dokumentami.
Od lipca rachunki za gaz mocno pójdą w górę. Wiadomo już, o ile więcej będziemy musieli zapłacić.
Podatek od plastiku jest dotkliwy. Płacimy do budżetu Unii Europejskiej. W 2024 grubo przekroczy on 2 mln zł. A system kaucyjny dopiero w przyszłym roku.
Jest jeszcze tydzień na spełnienie warunków, a odliczając wolne dni jeszcze mniej. Pocztowcy nie zgadzają się na podwyżki w zamian za zwolnienia grupowe. A taką właśnie propozycję usłyszeli związkowcy Poczty Polskiej.
Plus tych rozwiązań jest taki, że nastąpić może wzrost konkurencyjności między firmami. Minusy to zachęta do większego napływu cudzoziemców bez prawa pobytu i wykonywania pracy w Polsce.
Abonenci nie muszą się jednak martwić o umowy i płatności. Chodzi o transakcję pomiędzy operatorami sieci kablowych Vectra i Multimedia Polska.
Okazuje się, że dopłaty do kredytów mieszkaniowych nie są przez Polaków najbardziej oczekiwane. Woleliby, żeby państwo inaczej zadbało o ich potrzeby mieszkaniowe.
Sieć sklepów Żabka testuje projekt, który – jeśli zakończy się sukcesem – zapoczątkuje wprowadzenie kwiatów ciętych do stałej oferty dużej części placówek.
Być może wkrótce w Polsce nie kupimy jajek takich, jakbyśmy chcieli. A winni temu są… Niemcy. Dlaczego?
Polenergia opublikowała Raport o Zrównoważonym Rozwoju (ESG) oraz Raport Zaangażowania Społecznego. Grupa zrealizowała w zeszłym roku ponad 330 projektów.
Jak co roku o tej porze rolnicy narzekają, że nie będzie miał kto zbierać truskawek. Czy tym razem ten czarny scenariusz się sprawdzi?
Wycinka lasów ma się dobrze. Pomimo zapewnień, że to koniec z dzikim cięciem drzew, codziennie wywożone są kolejne. Ekolodzy zawiadamiają prokuraturę.
Kierowcy mają zauważyć i odczuć zmiany, jakie zachodzą na drogach. Plan zakłada m.in. uzbrojenie ich w ładowarki. Ale to nie wszystko.
W ostatnich miesiącach widać poprawę punktualności pociągów PKP Intercity. Powód tego stanu rzeczy jest banalnie prosty.
Najpierw usłyszeli o zwolnieniach. Bo Poczta Polska jest w złej sytuacji finansowej. Chwilę potem dowiedzieli się, że ich firma kupuje miski dla psów. Pracownicy się wściekli.
Biedronka, Lidl, Aldi, Netto… To te sklepy są dziś najbardziej widoczne na polskim rynku artykułów spożywczych. Co więcej, ich udział w runku cały czas rośnie.
Miało być 50 groszy, ale będzie więcej. Jest nowy cennik butelek zwrotnych w systemie kaucyjnym.
Fiskus nie odpuszcza i ciągle kontroluje w nadziei na przyłapanie kogoś na unikaniu płacenia podatków. Teraz pod lupę wziął właścicieli mieszkań.
Pokazał to już pierwszy kwartał 2024 roku. Z sieci do sieci przeniesiono blisko 370 tys. numerów. Jedna z nich mocno to odczuła.
Na razie tylko do końca czerwca odbiorcy energii korzystają z osłony cenowej chroniącej nasze portfele przed gwałtownym wzrostem opłat za prąd. Co stanie się w lipcu?
Samorządy chcą zmian w przepisach określających zasady budowy dróg rowerowych. Dzisiaj muszą trzymać się wytycznych, które nie podobają się nawet rowerzystom.
To plan Poczty Polskiej na 2024 rok. Dobra wiadomość jest taka, że nie będzie masowych zwolnień
Właśnie wrócił VAT na żywność. Jak odczujemy to w naszych kieszeniach? Zdaniem ekspertów – skoku na kasę nie będzie. Zmiany czekają też branżę beauty
Poczta Polska, która jest w fatalnej kondycji finansowej, szuka pieniędzy. Teraz zmienia swoje cenniki. Zapłacimy więcej za przesyłki. I to już wkrótce.
Branża IT zwalnia na potęgę. To kilkadziesiąt tysięcy ludzi na bruku. A przecież nie było w Polsce lepszego zajęcia niż informatyk.
W tym roku 20 tys. mieszkań. W kolejnych 3 latach ok. 80 tys. Taki jest plan Ministerstwa Rozwoju i Technologii na mieszkania na tani wynajem.
Rząd zdecydował o wakacjach od płacenia składek ZUS-owskich. Będzie z nich można skorzystać raz w roku.
Agresywna walka reklamowa z Lidlem przyniosła Biedronce pewien sukces. Okazuje się, że sms-y przyciągnęły klientów.
Nie będziemy szaleli z wydawaniem pieniędzy na Wielkanoc. Aż jedna piąta Polaków nie zamierza wyjąć na to z portfela więcej niż 200 zł. Drożyzna trzyma wydatki w karbach?
Neonet, znana marka sklepów sprzedających sprzęt IT i AGD, ma poważne problemy. Wyjściem z nich ma być zamknięcie części sklepów z elektroniką i AGD.
Kiedyś kojarzone z niską jakością i przestarzałą infrastrukturą, dziś nadal cieszą się zainteresowaniem Polaków. Mieszkania w blokach z wielkiej płyty nie tracą na popularności.
Tylko do końca marca będzie obowiązywała zerowa stawka na VAT na niektóre produkty żywnościowe. Od 1 kwietnia teoretycznie wszystkie zdrożeją. O ile? Na to odpowie rynek.
Wszystko wskazuje, że rząd wycofa się z projektu produkowania polskiego samochodu elektrycznego. Izera ma małe szanse na podbicie naszych dróg. Ale Chińczycy naciskają.
Wypijamy coraz mniej piwa. Powód? Coraz więcej musimy za nie płacić. A to skutecznie zniechęca klientów, którzy rezygnują z zakupu ulubionego napoju.
Gminy zostały z węglem, który kupiły, gdy jeszcze brakowało. To dziesiątki milionów złotych zamknięte w opale, którego nikt już nie chce.
Od sierpnia nastąpi zmiana, która wywróci do góry nogami sposób, w jaki Polacy płacą za prąd.
Czy od 1 kwietnia – i nie jest to primaaprilisowy żart – żywność gwałtownie zdrożeje? Jeżeli rząd nie przedłuży zerowej stawki na nią, to dostaniemy po kieszeni. Już bez żartu.
Przed wyborami parlamentarnymi wojsko pomagało dostarczać paliwo na stacje Orlenu. Kiedy sprawa zaczęła być głośna, koncern zaprzeczał.
Do końca czerwca ceny energii są zamrożone. Co czeka nasze portfele od lipca? Ministerstwo Klimatu i Środowiska uspokaja: rachunki za bardzo nie urosną.
Jeśli ktoś czeka na nowalijki, to może się w tym roku rozczarować. Na rynku jest coraz mniej młodych, wiosennych warzyw. Problem jest poważny, jednak są nadzieje na zmiany.
Do drzwi Newagu 12 lutego zapukały policja i prokuratura. Weszły tam, żeby zabezpieczyć materiały dotyczące tajemniczych usterek w pociągach Impuls.
Przekraczanie kolejnych granic metra kwadratowego mieszkania już tak nie zaskakuje. Zaskakują natomiast bardzo wysokie ceny garaży. Ich właściciele żądają za nie więcej niż za auto.
W naszym mieście trochę mniej, bo od 2011 roku szczecinianie mogą robić w tej sieci zakupy, o ile spełnią jeden warunek. Czy wiesz o jakiej sieci mowa?
Nowa odsłona walki o klienta. Sieć sklepów Lidl pozwała swojego największego konkurenta – Biedronkę. Co to oznacza?
Jeden program mieszkaniowy – Bezpieczny Kredyt 2% – się skończył, drugi – Mieszkania na Start – jeszcze nie zaczął. Czy to oznacza, że ruch w biurach nieruchomości zamarł?
Nowy program ma zastąpić Bezpieczny Kredyt 2 proc. Rząd zapewnia, że Mieszkanie na Start na pewno wejdzie w życie. Ale jeszcze nie teraz. Jakie jest plan?
Okazuje się, że producenci piw smakowych i gotowych drinków, które można kupić w sklepie, mijają się z prawdą. Nie zawsze trunek jest tak mocny, jak powinien.
Nie do kasjera, ale najpewniej do automatu trzeba będzie zwrócić pustą butelkę, żeby odzyskać 50 groszy.
Zadłużenie w branży beauty systematycznie rośnie od 2020 roku. Dziś to już blisko 46 mln zł.
Najwyraźniej ustawa ograniczająca ich sprzedaż tylko osobom niepełnoletnim zrobiła swoje.
System kaucyjny w Polsce posłowie przyklepali zaledwie kilka miesięcy temu. A już będzie zmieniany. Nie zmieni to jednak terminu jej wejścia w życie.
Jeśli zamierzamy kupić laptopa albo komórkę, nie warto dłużej z tym zwlekać. To już ostatnia chwila na zakup tanich komputerów i telefonów. Przed nami czas podwyżek.
W wielu przypadkach ceny metra mieszkania z drugiej ręki są absurdalnie wysokie. Ich właściciele tłumaczą to tym, że „wszystko drożeje”.
Ostatnio kierowcy cieszyli z ustabilizowanych cen paliw na stacjach. Jednak już wiadomo, że ta radość nie potrwa długo.
Dwie największe sieci handlowe weszły na ścieżkę otwartego starcia. Zaczęła Biedronka, która w sms-ach do klientów zapewnia, że ma niższe ceny niż konkurencja.
Unia dąży do zmniejszenia średniego zużycia energii w budynkach mieszkalnych o 16 proc. do 2030 roku. Za zmiany zapłacimy wszyscy.
Tysiące osób na bruk. Wielkie firmy zwalniają na potęgę i może to być początek fatalnej fali.
W piątek w całej Polsce rozpoczną się blokady dróg. To protest rolników, którzy sprzeciwiają się nadmiernemu importowi z Ukrainy i zielonej polityce unijnej.
Miało być lepiej, a wyszło jak zwykle. Kontrola przeprowadzona przez Najwyższą Izbę Kontroli pokazała, jak powstają drogi i budynki publiczne w Polsce.
Rolnicy znowu zapowiadają strajk generalny. Tak chcą walczyć z importem towarów z Ukrainy, które miały tylko przejeżdżać przez Polskę. Teraz tematem numerem 1 jest cukier.
Pensja minimalna wciąż rośnie od 5 lat. Do czego prowadzi skokowe podnoszenie płacy minimalnej? Okazuje się, że coraz więcej z nas zarabia najmniej.
Unijni urzędnicy chcą wprowadzić limit gotówkowy. Banknotami będzie można zapłacić tylko do określonej kwoty.
Giełda na odwołanie Daniela Obajtka ze stanowiska prezesa PKN Orlen zareagowała od razu. Kierowców bardziej jednak interesuje, czy ta decyzja odbije się też na cenach na stacjach.
Jedna z najbardziej znanych osób w państwowym biznesie traci stanowisko. Daniel Obajtek został odwołany ze stanowiska prezesa PKN Orlen.
Przejdź do kategorii