Przejdź do głównych treściPrzejdź do głównego menu
czwartek, 21 listopada 2024 10:04
Reklama
Reklama

Poczta ma pomysł na funkcjonowanie w nowoczesności. Plan na wyjście z kryzysu

Nie będzie likwidacji placówek pocztowych, ani masowych zwolnień. Nowy zarząd stawia na rozwój usług, m.in. e-doręczeń. I sporo już w to zainwestował.
Poczta ma pomysł na funkcjonowanie w nowoczesności. Plan na wyjście z kryzysu
Poczta to nie sklep.

Autor: Canva

W planach zarządu Poczty Polskiej i Ministerstwa Aktywów Państwowych nie ma likwidacji  punktów pocztowych. Jak powiedział PAP wiceminister Jacek Bartmiński, niewykluczone są zmiany dotyczące jakichś małych punktów…  – …być może filii urzędów pocztowych  wyjaśnił

Poczta to nie sklep

Zarząd poczty chce iść w innym kierunku – poprawy wizerunku swoich placówek. Bo pracownicy często wstydzą się miejsca, w którym pracują. 

Chodzi o przekształcenie punktów pocztowych w sklep z mydłem i powidłem. Jak to określił w rozmowie z PAP wiceminister MAP: „obwieszenie Poczty Polskiej różnego rodzaju świecidełkami, gazetkami”. 

– Chcemy to zmienić – podkreślił.

Listonosz pod ochroną

To samo dotyczy uszczuplania zespołu pracowników. W planach zarządu nie ma zwolnień listonoszy i pracowników, którzy mają kontakt z klientami.

To są grupy, które chcielibyśmy objąć ochroną, nie z punktu widzenia prawa pracy, ale z punktu widzenia biznesowego – zapowiedział. 

E-doręczenia. Start już wkrótce

Poczta Polska stawia natomiast na rozwój nowoczesnych usług, m.in. e-doręczeń. To – dodajmy – elektroniczny odpowiednik listu poleconego za potwierdzeniem odbioru. 

Na przygotowania do świadczenia usług elektronicznych PP wydała już ponad 90 mln zł. Co ważne – z własnego budżetu, a nie z dotacji państwowej.

Ta usługa startuje 1 października br.

W planach jest także przeniesienie do Poczty Polskiej usługi Orlen Paczka. Bo resort aktywów państwowych   jak powiedział PAP jego wiceszef nie wyklucza żadnych ruchów, które mogą pomóc Poczcie Polskiej wyjść z tej zapaści, do której została doprowadzona.

PP w liczbach

Poczta Polska – przypomnijmy – to spółka skarbu państwa. Dysponuje ponad 7,6 tys. placówek, filii i agencji pocztowych w całej Polsce. Zatrudnia ponad 66 tys. osób.

 

 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

X 06.08.2024 09:10
Jak poczta postawi paczkomaty koło każdej placówki i uruchomi je w oddzielnym systemie, takim że w chwilę po włożeniu paczki klient dostaje smsa/powiadomienie w aplikacji (a nie awizo po 2 tygodniach) to się może cos ruszy. Do 3 dni w paczkomacie, a potem do odbioru w okienku. I niech w końcu zapomną o wystawianiu tych żenujących awizo. Żadnych klerykalnych gazetek i świecidełek. Co to siedziba parafii czy jak? Co dziś zastąpiło pocztę: płacenie rachunków -> bankowość elektroniczna (no może nie emeryci) wysyłanie listów, kartek z pozdrowieniami, kartek z życzeniami: WhatsApp, Messanger, email paczki -> InPost Zostały tylko przesyłki z urzędów i polecone, które muszą być polecone Pierwsze 2 są już przegrane. Z InPostem można już tylko konkurować: ceną, czasem dotarcia przesyłki, łatwością nadania, odebrania, obsłużenia przesyłki, ilością i dostępności paczkomatów (0 obecnie)

życzę 06.08.2024 08:42
Oby się szybko wygrzebała z pisbiedy.

FACEBOOK
Reklama
NAPISZ DO NAS

Zapraszamy do kontaktu!

Reklama