Przejdź do głównych treściPrzejdź do głównego menu
piątek, 1 listopada 2024 08:25
Reklama
Reklama
Reklama

Porozmawiają o współczesnych wyzwaniach ochrony środowiska

Rola instytucji publicznych w ochronie środowiska oraz współdziałanie Inspekcji Ochrony Środowiska z innymi służbami w ochronie środowiska to tematy konferencji naukowej organizowane przez Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska w Szczecinie 22-23 maja 2023 r.
Porozmawiają o współczesnych wyzwaniach ochrony środowiska
Magda Gosk, pierwszy zastępca głównego inspektora ochrony środowiska.

Autor: WIOŚ

Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska w Szczecinie zaprasza na naukową konferencję poświęconą roli instytucji publicznych w ochronie środowiska oraz współdziałaniu inspekcji ochrony środowiska z innymi służbami w ochronie środowiska. Konferencja odbędzie się 22-23 maja 2023 r. i będzie transmitowana online.

Problemami zajmą się specjaliści

W czasie konferencji uczestnicy będą omawiać szereg zagadnień związanych ze stanem środowiska w aspekcie bezpieczeństwa ekologicznego. Poruszony zostanie również problem infrastruktury przemysłowej oraz nieprzestrzegania decyzji środowiskowych przez podmioty korzystające ze środowiska.

W konferencji wezmą udział specjaliści z zakresu ochrony środowiska, inspektorzy WIOŚ w tym doświadczeni pracownicy operacyjni wydziału zwalczania przestępczości środowiskowej WIOŚ, prawnicy, wykładowcy akademiccy oraz funkcjonariusze straży granicznej i krajowej administracji skarbowej.

Magda Gosk, pierwszy zastępca głównego inspektora ochrony środowiska również pojawi się na konferencji i podzieli się swoimi spostrzeżeniami na temat roli instytucji publicznych w ochronie środowiska.

Co w programie i gdzie transmisja?

Na konferencji omówiony zostanie aktualny stan prawny, możliwości i sposoby wdrażania konkretnych przepisów prawnych w życie oraz niewłaściwe postępowanie mieszkańców naszego regionu w zakresie korzystania z różnych komponentów środowiska.

Konferencję rozpoczniemy w poniedziałek 22 maja o godzinie 10:00 w Radisson Blu Hotel w Szczecinie (pl. Rodła 8) – Sala Mickiewicz. Będzie to znakomita okazja dla wszystkich zainteresowanych tematyką ochrony środowiska, aby dowiedzieć się więcej na temat pracy instytucji publicznych oraz sposobów na ochronę naszej planety

Konferencja będzie transmitowana online:

YT - https://www.youtube.com/@wios_szczecin/streams

FB - https://www.facebook.com/WIOS.Szczecin/

Program konferencji:

Uroczyste otwarcie konferencji: 9:45 – 10:00 

Panel I:Transgraniczne przemieszczanie odpadów w poszanowaniu ochrony środowiska 
  
10:00-11:30

– Magda Gosk – I Zastępca Głównego Inspektora Ochrony Środowiska

– Inocencja Pawluk – Naczelnik Wydziału Zwalczania Przestępczości Środowiskowej w Wojewódzkim Inspektoracie Ochrony Środowiska w Szczecinie – 
Poszanowanie ogólnie przyjętych zasad i norm w zakresie Transgranicznego Przemieszczania Odpadów”

– st. chor. szt. SG Radosław Greń – Straż Graniczna –„Rola Straży Granicznej w kontroli przemieszczania odpadów i towarów niebezpiecznych”

– Paweł Szuberla – Inspekcja Transportu Drogowego – „Przewóz odpadów 
w kontekście kontroli drogowych Inspekcji Transportu Drogowego”

 

 

Panel II:Proces inwestycyjny a rola organów samorządowych w obszarze ochrony środowiska
  
11:45-13:00

– dr Adrianna Ogonowska – radca prawny „Ryzyko wadliwości uzyskanych decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach z uwagi na podział przedsięwzięcia”

– Mateusz Filipiak – Regionalna  Dyrekcja Ochrony Środowiska – „Decyzja 
o środowiskowych uwarunkowaniach w ramach procesu inwestycyjnego: rola, znaczenie i wybrane problemy”

– dr inż. Elżbieta Dusza-Zwolińska – Wydział Kształtowania Środowiska 
i Rolnictwa Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego 
w Szczecinie – „Spotkanie na moście – trudności w precyzowaniu żądań w procesie uzyskiwania decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach zgody na realizację przedsięwzięcia”

 

 

 

Panel III:

Składowanie i magazynowanie odpadów jako warunek pożądanego   stanu środowiska

  
13:30 – 14:45–  prof. zw. dr hab. Marek Górski –  Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Szczecińskiego – „Składowanie i magazynowanie odpadów w świetle prawa unijnego i krajowego”
 

– dr hab. inż Anna Kiepas-Kokot –   Wydział Kształtowania Środowiska 
i Rolnictwa Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie – „Realne problemy wykonawców robót budowlanych z gospodarowaniem nadwyżkowymi masami ziemnymi w statusie odpadów”

– Urszula Ciok-Piotrowska – Starostwo Powiatowe w Policach „Prezentacja projektu pn. „Usunięcie niewłaściwie składowanych odpadów przy ul. Kamiennej w Policach”

  

14:45 – 15:00 zakończenie konferencji


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
odrzak 21.05.2023 20:58
Kto nam wreszcie przekaże informacje o katastrofie na Odrze. Czy znajdzie się odważny, który powie prawdę?

hmm 22.05.2023 11:49
To niewygodny temat.

FACEBOOK
Reklama
NAPISZ DO NAS

Zapraszamy do kontaktu!

Reklama