Co ciekawe, kierowca nie jest właścicielem pojazdu, którym podróżował. W takiej sytuacji to sąd ma możliwość podjęcia decyzji o nawiązce na Fundusz Sprawiedliwości, co oznacza, że pojazd może zostać skonfiskowany jako sankcja za naruszenie przepisów.
Wprowadzenie bardziej surowych kar dla osób kierujących pod wpływem substancji psychoaktywnych ma na celu zwiększenie bezpieczeństwa na drogach i zmniejszenie liczby wypadków drogowych spowodowanych przez nietrzeźwych kierowców. To przypomnienie dla wszystkich - prowadzenie pojazdu pod wpływem narkotyków czy alkoholu to nie tylko naruszenie prawa, ale także zagrożenie dla życia innych uczestników ruchu drogowego.
Co ciekawe dzień wcześniej, chwilę przed wprowadzeniem nowych przepisów dwóch kierowców już straciłoby swoje samochody. Policjanci z grupy SPEED na Stołczynie zatrzymali do kontroli drogowej kierującego mercedesem. Okazało się, ze 44 – latek był nietrzeźwy. Badanie wskazało ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie. Taki sam los spotkałby 52 – latka, który jechał Audi A6 będąc pod wpływem środków odurzających.
Napisz komentarz
Komentarze