Przejdź do głównych treściPrzejdź do głównego menu
niedziela, 24 listopada 2024 02:00
Reklama dotacje rpo
Reklama

Kontrole nad wędkarzami prowadzą nie tylko policjanci. Posypały się mandaty

Współpraca policji z funkcjonariuszami społecznej straży rybackiej okazała się być kluczem do sukcesu. Kilku wędkarzy zostało ukaranych finansowo.
Kontrole nad wędkarzami prowadzą nie tylko policjanci. Posypały się mandaty
Wędkarze otrzymali mandaty od policjantów.

Autor: KMP Szczecin

Coraz większe zainteresowanie amatorskim połowem ryb na terenie naszego regionu przynosi ze sobą pewne konsekwencje. Żyjące w naszych rzekach i jeziorach gatunki zwierząt oraz ekosystemy wymagają przyjrzenia się temu zagadnieniu od strony ochrony bioróżnorodności. W odpowiedzi na te zagadnienia, policjanci referatu wodnego Komendy Miejskiej Policji w Szczecinie postanowili intensyfikować kontrole osób wędkujących i przestrzegających przepisów połowowych.

Współpraca z funkcjonariuszami społecznej straży rybackiej okazała się być kluczem do sukcesu. Działania prowadzone przez obie strony, skoncentrowane na ujawnianiu osób dopuszczających się przestępstw kłusowniczych, złego traktowania zwierząt oraz przypadków zanieczyszczania lustra wody i jej brzegów, przyniosły wymierne efekty.  

W ciągu jednego dnia współpracy, funkcjonariusze straży rybackiej i policja ujawnili kilkanaście wykroczeń, które zakończyły się wymierzonymi mandatami karnymi oraz wnioskami o ukaranie do sądu. Tego typu działania mają na celu nie tylko zatrzymać kłusownictwo i inne nieprawidłowości, ale również uświadamiać społeczeństwo i edukować o konieczności szacunku dla przyrody.

Władze apelują do mieszkańców regionu o podjęcie odpowiedzialności za tę wartość, jaką jest przyroda. Jeśli każdy z nas w przypadku zauważenia sieci kłusowniczych w wodzie, zanieczyszczeń rzeki lub innych nieprawidłowości, zgłosi ten fakt na numer alarmowy 112, będziemy w stanie przeciwdziałać takim incydentom skutecznie i skonsolidowanie.

Posiadanie licencji na wędkowanie to jedno, ale przestrzeganie przepisów i szacunek dla dzikiego świata to coś zupełnie innego. Każdy wędkarz powinien być świadomy, że ryby są nie tylko źródłem rozrywki, ale również żywym organizmem, którego potrzeby należy respektować. Zanieczyszczanie ich środowiska naturalnego, kłusownictwo i złe traktowanie zwierząt to czyny nie do przyjęcia.

Każdy z nas może przyczynić się do ochrony bioróżnorodności w naszym regionie. Pamiętajmy, że przyroda jest naszym dobrem wspólnym i wymaga naszej troski. Zgłaszanie nieprawidłowości na numer alarmowy 112 to nasz obywatelski obowiązek, który jest nieodzowny dla utrzymania równowagi w ekosystemach wodnych. Współpraca między strażą rybacką a policją to klucz do zapewnienia przyszłym pokoleniom czystych, pełnych życia rzek i jezior.

Działania podejmowane w naszym regionie na rzecz ochrony przyrody, dzięki aktywnemu zaangażowaniu funkcjonariuszy policji i społecznej straży rybackiej, są jednocześnie wzorem dla innych regionów. Inicjatywa ta pokazuje, że współpraca instytucji publicznych i społecznych może przynieść naprawdę konkretne i pozytywne efekty.

Pamiętajmy o tym, że nasze działania mają wpływ na otaczający nas świat. Szanujmy go i korzystajmy z jego bogactwa zgodnie z obowiązującymi przepisami. Tylko w ten sposób będziemy mogli cieszyć się jego pięknem przez długie lata.



Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

wiem swoje 03.11.2023 00:38
Zasada: Im mniej wiecie tym lepiej śpicie ludziska . A teorie i spiski to możecie sobie pisać i tylko tyle .

łowczy 01.11.2023 01:59
Ktoś powinien kontrolować, ale głównie rybaków bo to oni najwięcej szkód robią.

FACEBOOK
Ostatnie komentarze
Reklamadotacje rpo
NAPISZ DO NAS

Zapraszamy do kontaktu!

Reklama