Przejdź do głównych treściPrzejdź do głównego menu
niedziela, 24 listopada 2024 01:54
Reklama dotacje rpo
Reklama

Rekord głupoty. Miał 5,25 promila i jechał hulajnogą

Policjantów zainteresował mężczyzna dziwnie poruszający się na elektrycznej hulajnodze. Przejażdżka jednosladem w takim stanie drogo go będzie kosztowała.
Rekord głupoty. Miał 5,25 promila i jechał hulajnogą
Nietrzeźwe kierowanie nie zależy od rodzaju pojazdu, tylko od stanu osoby, która nim kieruje.

Autor: KMP Szczecin

Nietrzeźwi kierowcy są powszechnie postrzegani jako osoby, które prowadzą samochody pod wpływem alkoholu lub innych substancji psychoaktywnych. Niestety okazuje się, że różne rodzaje pojazdów, takie jak rowery czy hulajnogi elektryczne, również stanowią część tej grupy nietrzeźwych użytkowników dróg. Ostatnio szczecińscy policjanci zatrzymali kilka osób, które wsiadając na hulajnogi elektryczne, były pod wpływem alkoholu.

Rekordzistą okazał się 25-letni mieszkaniec Szczecina, który poruszając się elektryczną hulajnogą, przykuł uwagę funkcjonariuszy z lokalnego wydziału ruchu drogowego. Policjanci zatrzymali go do kontroli, podejrzewając, że jego sposób poruszania się może być wynikiem nietrzeźwości. Test policyjnego alkomatu wykazał aż 2,5 mg/l alkoholu w wydychanym powietrzu, co przelicza się na 5,25 promili. Ten wynik zaskoczył zarówno policjantów, jak i samego kierowcę, ponieważ mężczyzna był w stanie prowadzić hulajnogę pomimo tak wysokiego stężenia alkoholu.

Nietrzeźwość było dla niego czymś normalnym i nie uświadomił sobie, jak niebezpieczne jest kierowanie pojazdem w takim stanie. Za nieodpowiedzialne zachowanie został ukarany mandatem karnym w wysokości 2 500 złotych.

To przypadek jedynie jednego z wielu nietrzeźwych kierowców, którzy decydują się na korzystanie z alternatywnych form transportu, takich jak hulajnogi elektryczne czy rowery. Nawet jeśli niektórzy mogą nie widzieć problemu w jeździe w stanie nietrzeźwości, nie można bagatelizować zagrożenia, jakie to stwarza nie tylko dla nich samych, ale również dla innych uczestników ruchu drogowego.

Nietrzeźwe kierowanie nie zależy od rodzaju pojazdu, tylko od stanu osoby, która nim kieruje. W przypadku rowerów i hulajnóg elektrycznych, które są coraz bardziej popularne w miastach, nietrzeźwość może prowadzić do tragicznych w skutkach wypadków drogowych. Dla bezpieczeństwa wszystkich użytkowników dróg, ważne jest, abyśmy wszyscy, zarówno kierowcy samochodów, rowerzyści, jak i użytkownicy hulajnóg elektrycznych, byli świadomi odpowiedzialności, jaką ponosimy na drogach.

Pamiętajmy, że nietrzeźwy kierujący stanowi poważne zagrożenie nie tylko dla siebie, ale również dla innych uczestników ruchu drogowego. Dlatego też apelujemy do wszystkich, aby nie zdecydowali się na prowadzenie jakiegokolwiek pojazdu w stanie nietrzeźwości. Zapewnienie naszej własnej i cudzej bezpiecznej podróży zależy od nas wszystkich.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

mbnjtyuty 31.10.2023 18:52
https://gamma.app/public/-tv-2023-2023111-8m891d7knzqp2sj?mode=doc

31.10.2023 18:02
Mandat 2,5 tys. zł.

FACEBOOK
Ostatnie komentarze
Reklama
NAPISZ DO NAS

Zapraszamy do kontaktu!

Reklama