Przejdź do głównych treściPrzejdź do głównego menu
niedziela, 22 grudnia 2024 12:54
Reklama

Wyłowili go z dwoma promilami

Należy pamiętać o absolutnym zakazie kierowania łodzią lub innym sprzętem pływającym pod wpływem alkoholu. Już minimalna ilość alkoholu w organizmie znacznie obniża reakcję oraz sprawność psychofizyczną. W takim stanie nie mamy pełnej kontroli nad swoimi działaniami, przez co stajemy się zagrożeniem zarówno dla siebie, jak i dla innych użytkowników wody.
Policjant musiał mu pomagać aby kajakarz wtoczył się na łódź.

Autor: KMP Szczecin

Policjanci z referatu wodnego Komendy Miejskiej Policji w Szczecinie są niezwykle zaangażowani w zapewnienie bezpieczeństwa na wodach i terenach przywodnych, nawet po zakończeniu wakacji. Ich celem jest przede wszystkim zapobieganie niebezpieczeństwom w żegludze oraz ochrona środowiska naturalnego.

Mimo licznych apeli o rozsądek, "wodniacy" nadal spotykają się z niebezpiecznymi sytuacjami oraz brakiem wyobraźni ze strony użytkowników sprzętu pływającego. W ostatnim czasie, podczas jednej z rutynowych kontroli, policjanci zaskoczyli kajakarza będącego pod wpływem alkoholu. Badanie trzeźwości wykazało niemal dwa promile alkoholu w wydychanym powietrzu. W takiej sytuacji, osoba została natychmiastowo odtransportowana na bezpieczny brzeg, a kajak oddany został do wypożyczalni. Niefrasobliwy sternik został poinformowany, że czeka go teraz wysoka grzywna.

Niestety, to nie jedyna przypadłość, z jaką spotykają się policjanci referatu wodnego. Apelują oni o większą odpowiedzialność i ostrożność ze strony użytkowników sprzętu pływającego. Alkohol, brawura oraz niewłaściwe zachowanie to najczęstsze przyczyny utonięć w Polsce. Statystyki nie kłamią - każdego roku dochodzi do tragicznych w skutkach wypadków, które mogą być uniknięte, gdyby tylko wszyscy przestrzegali podstawowych zasad bezpieczeństwa na wodach.

Warto także pamiętać o konieczności noszenia odpowiedniego sprzętu ratunkowego, takiego jak kamizelka asekuracyjna, której noszenie jest obowiązkowe. Nie jest to wyłącznie wymóg formalny, ale ważny aspekt bezpieczeństwa, który może uratować nasze życie w przypadku niebezpiecznej sytuacji.

Policjanci apelują również o zachowanie zdrowego rozsądku i ostrożność na wodzie. Przed wyruszeniem na wodę, warto zapoznać się ze szczegółowymi zasadami żeglugi oraz warunkami atmosferycznymi. Ponadto, należy pamiętać o szacunku dla otaczającej nas przyrody i dbać o środowisko naturalne. Zanieczyszczanie wód i terenów przywodnych powoduje szkody, które są nieodwracalne i wpływają nie tylko na nas, ale również na przyszłe pokolenia.

Policjanci referatu wodnego Komendy Miejskiej Policji w Szczecinie są tam, aby zapewnić nam bezpieczeństwo na wodzie. Ich patrole nie kończą się wraz z zakończeniem wakacji, ponieważ bezpieczeństwo na wodach i terenach przywodnych powinno być naszym priorytetem przez cały rok. Dlatego też, apelujemy o rozsądek, odpowiedzialność i szacunek dla prawa oraz środowiska naturalnego. Tylko wtedy będziemy mogli cieszyć się żeglugą w bezpieczny i przyjazny sposób.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

motorowodniak 23.09.2023 09:09
Obowiązkowe jest posiadanie kamizelki, i to nie asekuracyjnej, a RATUNKOWEJ i wcale nie trzeba jej mieć na sobie.

FACEBOOK
Reklama
NAPISZ DO NAS

Zapraszamy do kontaktu!

Reklama