-To jest ten moment, abyśmy 16 października obudzili się, nie tak jak te poprzednie sześć razy z zastanawianiem się, co poszło nie tak, ale z poczuciem ulgi, że sprawy Polski są we właściwych rękach. Po 30 latach wolności czas, abyśmy skorzystali z niej w pełni i wzięli odpowiedzialność za swój kraj - mówił Szymon Hołownia, przewodniczący Polski 2050 Szymona Hołowni, podczas piątkowej Mobilnej Konwencji Partyjnej w Szczecinie.
Szymon Hołownia, przewodniczący Polski 2050 Szymona Hołowni zaznaczył, że ogłoszenie wspólnego startu w wyborach z PSL zmieniło oblicze polskiej polityki. “
-Wczoraj, gdy ogłaszaliśmy wspólny start z PSL, wydarzyło się coś bardzo dobrego w polskiej polityce. Od wczoraj coraz więcej jest takich głosów, że jest nadzieja na to, że tej jesieni opozycja demokratyczna w Polsce może wygrać wybory. Jestem przekonany, że to zależy tylko i wyłącznie od nas, od naszej determinacji, nie od Jarosława Kaczyńskiego czy innych czynników, tylko od tego, czy my będziemy wierzyli, że wygramy - mówił Szymon Hołownia.
Szymon Hołownia zaapelował do mieszkańców o wiarę w zwycięstwo w nadchodzących wyborach. “
-Bardzo proszę was o wiarę, nadzieję, uśmiech i o spokojną pewność, że damy radę. Nic takiej siły nie jest w stanie pokonać, jeżeli masz koło siebie człowieka, który wierzy w zwycięstwo. Bądźcie takimi ludźmi!” - mówił Szymon Hołownia.
Przewodniczący Polski 2050 Szymona Hołowni wskazał na konieczność rozwiązania problemu z opieką psychiatryczną dzieci i młodzieży.
-W Polsce liczba samobójstw dzieci rośnie w zatrważającym tempie. Jak mogliśmy do tego doprowadzić? W naszym zobowiązaniu jest nie tylko reforma systemu zdrowia, ale jeżeli dziecko do psychiatry nie jest w stanie umówić się w ciągu 30 dni, to państwo jest zobowiązane zwrócić koszty wizyty u lekarza prywatnego. Nie ma na co tu czekać, to są sprawy życia lub śmierci! - mówił Szymon Hołownia.
Szymon Hołownia zwrócił uwagę na potrzebę ochrony bezpieczeństwa energetycznego w Polsce.
Sprawiedliwa transformacja energetyczna jest osią naszego programu. Chcielibyśmy, aby każdy z was zarabiał na tym, że produkuje prąd i ciepło, żeby opłacało się wam wytwarzać prąd i ciepło w ramach waszych wspólnot mieszkaniowych, żebyśmy mieli samowystarczalne elektrownie na poziomie wsi, gminy, a nawet osiedla. Co jest łatwiej wyłączyć Putinowi albo innym, którzy chcieliby zagrozić naszemu bezpieczeństwu: 2, 3, 4 elektrownie jądrowe czy 18 tys. rozproszonych źródeł energii, które pracują w Polsce na rzecz lokalnych społeczności? - mówił Szymon Hołownia.
W dalszej części wystąpienia przewodniczący Szymon Hołownia przedstawił zachodniopomorskich „kandydatów na kandydatów”.
-To są ludzie, którzy wiedzą, jak wygląda życie i którzy w nim świetnie sobie radzą. Przed wami: Adam Rudawski, Robert Sidełko, Agnieszka Malinowska-Wasiluk oraz Mieczysław Skawiński - mówił Szymon Hołownia.
Adam Rudawski, były menedżer i wykładowca, mówił o umacnianiu pozycji Polski w Unii Europejskiej.
-Nie pozwolę rządzącym wypchnąć Polski z Unii Europejskiej. Polska jest w Europie, a Europa w Polsce - mówił Adam Rudawski.
Agnieszka Malinowska-Wasiluk, nauczycielka i kurator, wskazała na potrzebę inwestycji w oświatę.
-Najważniejszym planem jest to, aby zapewnić dzieciom najlepszą edukację. Uczniowie powinni mieć tyle godzin języka angielskiego, aby mogły się nim płynnie posługiwać. System powinien zostać tak skonstruowany, aby dzieci nie musiały chodzić na korepetycje - mówiła Agnieszka Malinowska-Wasiluk.
Według Mieczysława Skawińskiego polityka to nie jest miejsce, do którego idzie się, by zarabiać pieniądze i robić karierę.
-Polityka to miejsce, w którym będziemy z trudem pracowali, aby zmienić kraj na lepsze - mówił Mieczysław Skawiński.
Robert Sidełko, projektant i profesor akademicki, wskazał na znaczenie nauki w rozwoju gospodarki.
-Prowadząc badania naukowe i próbując je wdrożyć zrozumiałem, jak ważna jest rola nauki w innowacyjnej gospodarce. Bez tego nie ma postępu - mówił Robert Sidełko.
Napisz komentarz
Komentarze