O aplikacji opowiedzieli „Gazecie Policyjnej” sami twórcy: starszy sierżant Jakub Drzymała i sierżant sztabowy Damian Wieszołek. Jak przyznali, ich celem było wykonanie narzędzia, które ułatwi codzienną służbę policjantom.
Po godzinach i za darmo
Przy projekcie policjantom pomagał front-end developer Jakub Knap. Aplikacja była budowana po godzinach i za darmo. TaPo24 to serwis, którego zadaniem jest pomagać policjantom w podejmowaniu decyzji w trudnych sytuacjach, poprzez dostarczenie im taryfikatora, bazy przepisów i innych funkcji. Nazwa pochodzi od „Ta” (taryfikator), „Po” (policyjny) i „24” (oznaczającego 24 godziny na dobę oraz graniczną liczbę punktów karnych).
Aplikacja jest dostępna publicznie, a to oznacza, że mogą z niej korzystać tak samo mundurowi, jak i cywile. Dzięki niej mogą sprawdzać bazy znaków, przepisów i bronić się przed nadgorliwymi funkcjonariuszami ze skłonnością do nadinterpretowywania przepisów. TaPo24 nie jest oficjalną aplikacją polskiej policji, jednak twórcy zapewniają, że bazy są na bieżąco aktualizowane.
Co zawiera aplikacja?
Na aplikację składa się wiele przydatnych informacji dla słuchaczy szkół policyjnych: wiadomości o znakach drogowych, Kodeksie wykroczeń, procedurze przed i po użyciu broni palnej czy na temat przepisów w sprawie możliwości użycia środków przymusu bezpośredniego.
TaPo24 szybko zdobyła popularność, ponieważ policjanci zaczęli przekazywać informacje o niej innym, również za pomocą mediów społecznościowych. Twórcy zdecydowali się opublikować aplikację za darmo, bez reklam. Teraz potrzebują jednak wsparcia w celu pokrycia kosztu serwerów, API i innych elementów potrzebnych do działania apki. Miesięczne koszty utrzymania aplikacji określili na niecałe 1400 zł. Twórców apki można wesprzeć poprzez platformę Patronite.
Jak pobrać aplikację?
Serwis Auto-swiat.pl przypomina, że aplikację można pobrać w sklepie dla systemu Android. W przypadku urządzeń z iOS z aplikacji skorzystamy, wchodząc na stronę internetową tapo24.pl.
Wraz z rozwojem apki ma pojawić się opcja logowania, dzięki czemu możliwe będzie zapamiętanie tymczasowych danych ustawionych w aplikacji przez użytkownika.
Napisz komentarz
Komentarze