Przejdź do głównych treściPrzejdź do głównego menu
piątek, 1 listopada 2024 16:35
Reklama
Reklama
Reklama

Gra wideo zamiast lektury. Uczy o wojnie [POBIERZ]

Ministerstwo Edukacji i Nauki zachęca do pobierania darmowej gry. Jej fabuła ma pomóc wcielić się w rolę osób, które walczą o przeżycie w czasie wojny.
Gra wideo zamiast lektury. Uczy o wojnie [POBIERZ]

Autor: gov.pl

This War of Mine to pierwsza w historii gra komputerowa, która znalazła się w programie nauczania w szkołach. Jej akcja toczy się w mieście ogarniętym wojną. Cywile usiłują wygrać walkę o własne życie. Aplikacja stworzona przez 11 Bit Studios nie tylko pozwala wcielić się w rolę ofiary, ale również pokazuje, jak wielkie zmiany zachodzą w jej umyśle.

„Cechuje ją niezwykły realizm w oddaniu ponurej rzeczywistości towarzyszącej wojnom i bezkompromisowe ukazanie wyniszczającej moralnie i fizycznie walki o życie. Jednocześnie interaktywność będąca domeną gier wideo pozwala spojrzeć na trudną tematykę z perspektywy uczestnika zdarzeń” – czytamy w rządowym komunikacie.

Przemyślana i dopracowana

Jak wyjaśnia MEiN, gra powstała w oparciu o wydarzenia historyczne, które miały miejsce w ciągu ostatnich dziesięcioleci, a jej detale są dopracowane z dużą dbałością. Analizom poddano m.in. powstanie warszawskie, szturm Groznego czy wojnę w Syrii. Wykorzystano również relacje świadków oblężenia Sarajewa. Do ukazania emocjonalnej strony wykorzystano wyniki badań ukazujących wpływ wojny na psychikę zarówno dorosłych, jak i dzieci.

Coś więcej niż lektura

Według informacji przekazanej przez resort – cechą wyróżniającą grę spośród dzieł literatury czy kina jest jej forma – to gracz podejmuje decyzje o kolejnych krokach.

„Opowiadanie historii poprzez decyzje gracza pomaga zrozumieć okrucieństwa, na jakie narażeni są cywile w czasie konfliktów zbrojnych” – czytamy.

Do oprogramowania stworzono również materiały edukacyjne i scenariusz lekcji, dzięki czemu nauczyciele mogą omawiać jego przebieg na zajęciach z uczniami. Aplikacja dostępna jest do pobrania bezpłatnie [TUTAJ], jednak jej dalsze rozpowszechnianie jest zabronione.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
:-( 17.07.2022 17:58
- Zło nie może zwyciężyć - mówił kapłan na pogrzebie czteroletniej Lizy, która zginęła podczas ataku w Winnicy. Kiedy chowano dziewczynkę, jej matka w stanie ciężkim przebywała w szpitalu. Jak pisze agencja Associated Press, rodzina nie powiedziała kobiecie, że jej córka została pochowana w niedzielę, obawiając się, że może to pogorszyć jej stan. - Spójrz, mój kwiatku! Spójrz, ile osób do ciebie przyszło – powiedziała babcia Lizy, Larysa, głaszcząc ciało dziewczynki, leżące w otwartej trumnie w katedrze Przemienienia Pańskiego w Winnicy. Osoby przybyłe na pogrzeb przyniosły kwiaty i pluszowe zabawki.

FACEBOOK
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: erollTreść komentarza: Pseudozabawa smarkaczy.Data dodania komentarza: 1.11.2024, 14:32Źródło komentarza: Ukradł defibrylator i porzucił. Jest poszukiwany [WIDEO]Autor komentarza: jego pseudonimTreść komentarza: Przychlast!Data dodania komentarza: 1.11.2024, 13:54Źródło komentarza: Ukradł defibrylator i porzucił. Jest poszukiwany [WIDEO]Autor komentarza: koniecznieTreść komentarza: Z odsetkami proszę!Data dodania komentarza: 1.11.2024, 13:51Źródło komentarza: Co z systemem alimentacyjnym? Politycy obiecali, więc czego się spodziewać?Autor komentarza: SzymekTreść komentarza: Pozbył się pisowskich adwokatów co jest znamienne.Data dodania komentarza: 1.11.2024, 13:45Źródło komentarza: Paweł Szopa wraca do Polski. Odzież Red is Bed promowały prezydent i premierAutor komentarza: olderTreść komentarza: Też dziś byłem na Centralnym, zapalić znicz dziadkom. Zwolnijmy trochę, pomyślmy i wspomnijmy tych, którzy już odeszli ale dzięki naszej pamięci będą wciąż wspominaniData dodania komentarza: 1.11.2024, 12:42Źródło komentarza: Najstarsze cmentarze w Szczecinie i innych regionach PolskiAutor komentarza: szczecinianinTreść komentarza: Nasz cmentarz zaprojektowany został na wzór obiektów w Wiedniu i Hamburgu. Miał wpisywać się w niemiecką koncepcję miejskiego ogrodu. Jego historia jest niezwykle ciekawa i mimo że powstał w 10901 r. wiąże się z przemianami, zachodzącymi w mieście pod koniec XIX wieku. W czasie II Wojny Światowej grzebano tu ofiary bombardowań, a po 1945 roku Polacy zaczęli chować tu swoich bliskich. I tak jest po dziś dzień.Data dodania komentarza: 1.11.2024, 12:06Źródło komentarza: Najstarsze cmentarze w Szczecinie i innych regionach Polski
Reklama
NAPISZ DO NAS

Zapraszamy do kontaktu!

Reklama