Przejdź do głównych treściPrzejdź do głównego menu
sobota, 21 grudnia 2024 12:16

Polecane kosmetyki na łojotokowe zapalenie skóry głowy

Kosmetyki na łojotokowe zapalenie skóry głowy są niezbędne do pielęgnacji przy pojawiających się, szczególnie silnych, objawach choroby. Trzeba jednak wiedzieć, na co zwraca się uwagę przy kupnie takich produktów. Kosmetyki na łojotokowe zapalenie skóry głowy powinny mieć bogaty skład oraz odpowiednią konsystencję, by normalizowały pracę gruczołów i wpływały na chory naskórek. O tym jednak już niżej.
  • 19.10.2024 06:00
  • Autor: Farmacia Verde
Polecane kosmetyki na łojotokowe zapalenie skóry głowy

Co to za choroba łojotokowe zapalenie skóry głowy?

Łojotokowe zapalenie skóry głowy to dermatologiczne schorzenie, którego przyczyną najprawdopodobniej są nadmiernie pracujące gruczoły łojowe. Nie wiadomo jednak, dlaczego tak się dzieje. Nadmiernie wytwarzany łój prowadzi do rozrostu (normalnie bytujących na ludzkiej skórze) drożdżopodobnych bakterii malassezia furfur, powodujących stany zapalne, a co za tym idzie inne objawy.

Charakterystyczne objawy ŁZS głowy to:

  • rumieniowo-złuszczające się zmiany,

  • nawarstwiony, wyschnięty i martwy naskórek, prowadzący do powstania „skorupy”,

  • brązowe albo żółte, tłuste łuski,

  • ból, świąd, pieczenie,

  • surowiczy wysięk,

  • przetłuszczanie się włosów, po czym przerzedzenie, a nawet łysienie.

Dermokosmetyki Seborh
Igor Michajłowski, specjalista dermatolog Gdańsk

Nie ma leku, który pozwoliłby na całkowite wyleczenie z łojotokowego zapalenia skóry głowy. Choroba ta przebiega z okresami remisji i nawrotów, dlatego wymaga leczenia, które pomoże zmniejszyć widoczne objawy, zniweluje uciążliwe pieczenie, świąd oraz stan zapalny. Konieczna okazuje się również odpowiednia profilaktyka. Jest ona możliwa, stosując dermokosmetyki z przeznaczeniem do walki z ŁZS, czyli produkty bazujące na specjalnie dobranych substancjach, o których od dawna wiadomo, że pozytywnie oddziałują na skórę. Warto w nich szukać np. siarczku selenu, mocznika, piroktonu olaminy i ichtiolu. Znaczącą rolę odgrywają również kwasy: jabłkowy, glikolowy, a także migdałowy – mówi dr n. med. Igor Michajłowski, dermatolog-wenerolog z Clinica Dermatologica

Na łojotokowe zapalenie skóry głowy wybieraj polecane kosmetyki – zestaw SEBORH

Zastosuj profesjonalny szampon, emulsję i płyn SEBORH od Verdelove, które pomogą Ci szybko zniwelować uciążliwe objawy choroby. 

Seborh to kosmetyki na łojotokowe zapalenie skóry głowy
Kup Seborh w Drogerii Olmed – kliknij
  • Szampon Seborh – ma w sobie np.: mleczko pszczele, glinkę białą i siarczek selenu. Kremowa konsystencja szamponu ułatwia delikatne, ale skuteczne złuszczanie, po czym usuwanie martwego naskórka. Produkt szybko zabija obecne grzyby oraz bakterie. Dokładnie oczyszcza, nawilża, regeneruje skórę głowy, przy okazji dba również o włosy.

  • Emulsja Seborh – zawiera niezastąpiony kwas mlekowy, siarkę oraz pirokton olaminy. Normalizuje pracę gruczołów łojowych. Łagodzi stan zapalny, świąd czy pieczenie, czyniąc skórę odkażoną i miłą w dotyku. 

  • Płyn Seborh – znajdziesz w nim bogactwo kwasów: glikolowy, migdałowy, jabłkowy, a także glukonolakton oraz wartościową argininę. Preparat odżywia skórę, wzmacnia mikrokrążenie i naczynia krwionośne. Jest w stanie wyregulować pracę gruczołów łojowych, a także proces złuszczania naskórka. 

Opinie o SEBORH – Zobacz co piszą osoby, stosujące SEBORH!

 

 

Jak stosować zestaw Seborh?

  • Szampon Seborh: Na zwilżone ciepłą wodą włosy nanieść i delikatnie wmasować szampon, aż do uzyskania piany. Pianę pozostawić na około 5 minut, a następnie dokładnie spłukać wodą. Czynność powtórzyć.

  • Emulsja Seborh: Przy pomocy pompki równomiernie nanieść emulsję na suchą skórę głowy i pozostawić do wyschnięcia. Należy stosować co drugi dzień na noc.

  • Płyn Seborh: Przy pomocy pompki równomiernie nanieść płyn na suchą skórę głowy i pozostawić do wyschnięcia. Należy stosować co drugi dzień na noc.

Pielęgnacja skóry głowy z łojotokiem

Przy łojotokowym zapaleniu skóry zdecydować się trzeba na kontrolę dermatologiczną oraz właściwe leczenie. Lekarz dobiera produkty do zaawansowania choroby, np.: leki doustne, miejscowe albo inne preparaty, które uzna za konieczne. Czasami zleca leczenie skojarzone. Ponadto niezastąpiona jest pielęgnacja chorej skóry głowy odpowiednimi dermokosmetykami.

Podsumowanie

Łojotokowe zapalenie skóry jest chorobą, z której nie da się wyleczyć, ma okresy remisji i nawrotów. Dermatoza jest też trudna do leczenia, ze względu na nieujednoliconą farmakologię. Istotny jest zatem kontakt z dermatologiem oraz odpowiednia pielęgnacja, nawet w okresie remisji. Takie postępowanie pozwala na regulację pracy gruczołów łojowych i odbudowę bariery ochronnej skóry.

Materiał partnera