Przejdź do głównych treściPrzejdź do głównego menu
piątek, 1 listopada 2024 16:25
Reklama
Reklama
Reklama

Był tak pijany, że nie wiedział co kradł?

Alkohol "obiera" rozum i doprowadza do kłopotów. Przekonał się o tym cudzoziemiec, który postanowił włamać się do samochodu.
Był tak pijany, że nie wiedział co kradł?

Policjanci z Wydziału Wywiadowczego Komendy Miejskiej Policji w Szczecinie otrzymali istotne informacje dotyczące potencjalnego sprawcy włamania do pojazdu na osiedlu Krzekowo. Włamywacz po wybiciu szyby samochodu dokonał kradzieży dokumentów, pieniędzy oraz innych wartościowych przedmiotów, których łączną wartość pokrzywdzony oszacował na około 20 tysięcy złotych.

Po otrzymaniu zgłoszenia funkcjonariusze niezwłocznie udali się na miejsce zdarzenia. Tam zastali roztrzęsionego pokrzywdzonego, który opowiedział, że dzień wcześniej, tuż po świcie, odkrył wybitą szybę w swoim samochodzie. Niestety, oprócz uszkodzenia, zauważył również, że z wnętrza pojazdu zniknęły ważne dokumenty, pieniądze oraz inne przedmioty o łącznej wartości około 20 tysięcy złotych.

Dalsze ustalenia przeprowadzone przez policjantów, podczas rozmowy z pokrzywdzonym, pozwoliły na sporządzenie rysopisu sprawcy. Dzięki starannemu opisowi, funkcjonariusze byli w stanie szybko namierzyć i zatrzymać podejrzanego. Okazało się, że jest nim dwudziestolatek spoza kraju, który, po schwytaniu, przyznał się do przestępstwa.

Sprawca jednak nie był w stanie racjonalnie wyjaśnić motywów swoich działań, twierdząc, że nie pamiętał wielu szczegółów związanych z włamaniem, ponieważ znajdował się pod znacznym wpływem alkoholu. Jedyne, co potrafił nadmienić, to że wyrzucił skradzione dokumenty w jakimś miejscu, natomiast pieniądze zabrał do swojego miejsca zamieszkania.

Policja będzie teraz prowadzić dalsze dochodzenie w celu odnalezienia skradzionych przedmiotów oraz potwierdzenia wszystkich faktów związanych ze sprawą. Wszystko wskazuje na to, że trzeźwe zeznania, jakie sprawa może złożyć po wytrzeźwieniu, będą kluczowe dla postępowania sądowego.

Pamiętajmy, że bezpieczeństwo naszych pojazdów i wartościowych przedmiotów w nich przechowywanych jest w dużej mierze zależne od nas samych. Zachowanie ostrożności, takie jak zamykanie samochodów na klucz, parkowanie na oświetlonych miejscach i unikanie pozostawiania wartościowych przedmiotów na widoku, może skutecznie ograniczyć ryzyko takich przestępstw. W przypadku jakiejkolwiek nietypowej sytuacji, zauważenia podejrzanego zachowania lub stwierdzenia włamania, należy niezwłocznie skontaktować się z policją, aby włączyć ich w proces poszukiwawczy i zabezpieczenia dowodów.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
olej 01.02.2024 13:09
Oleju w głowie to on nie miał

?? 01.02.2024 00:03
Bandzior bo co by tam robił?

FACEBOOK
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: erollTreść komentarza: Pseudozabawa smarkaczy.Data dodania komentarza: 1.11.2024, 14:32Źródło komentarza: Ukradł defibrylator i porzucił. Jest poszukiwany [WIDEO]Autor komentarza: jego pseudonimTreść komentarza: Przychlast!Data dodania komentarza: 1.11.2024, 13:54Źródło komentarza: Ukradł defibrylator i porzucił. Jest poszukiwany [WIDEO]Autor komentarza: koniecznieTreść komentarza: Z odsetkami proszę!Data dodania komentarza: 1.11.2024, 13:51Źródło komentarza: Co z systemem alimentacyjnym? Politycy obiecali, więc czego się spodziewać?Autor komentarza: SzymekTreść komentarza: Pozbył się pisowskich adwokatów co jest znamienne.Data dodania komentarza: 1.11.2024, 13:45Źródło komentarza: Paweł Szopa wraca do Polski. Odzież Red is Bed promowały prezydent i premierAutor komentarza: olderTreść komentarza: Też dziś byłem na Centralnym, zapalić znicz dziadkom. Zwolnijmy trochę, pomyślmy i wspomnijmy tych, którzy już odeszli ale dzięki naszej pamięci będą wciąż wspominaniData dodania komentarza: 1.11.2024, 12:42Źródło komentarza: Najstarsze cmentarze w Szczecinie i innych regionach PolskiAutor komentarza: szczecinianinTreść komentarza: Nasz cmentarz zaprojektowany został na wzór obiektów w Wiedniu i Hamburgu. Miał wpisywać się w niemiecką koncepcję miejskiego ogrodu. Jego historia jest niezwykle ciekawa i mimo że powstał w 10901 r. wiąże się z przemianami, zachodzącymi w mieście pod koniec XIX wieku. W czasie II Wojny Światowej grzebano tu ofiary bombardowań, a po 1945 roku Polacy zaczęli chować tu swoich bliskich. I tak jest po dziś dzień.Data dodania komentarza: 1.11.2024, 12:06Źródło komentarza: Najstarsze cmentarze w Szczecinie i innych regionach Polski
Reklama
NAPISZ DO NAS

Zapraszamy do kontaktu!

Reklama