Przejdź do głównych treściPrzejdź do głównego menu
sobota, 22 lutego 2025 18:42
Reklama włączenie społeczne

Grzechy piratów drogowych [WIDEO]

Po polskich drogach jeździ coraz więcej agresywnych kierowców, którzy za nic mają bezpieczeństwo. Do policyjnej skrzynki trafia coraz więcej dowodów filmowych.
Grzechy piratów drogowych [WIDEO]
Agresja wśród kierowców rośnie.

Autor: Canva

W 2023 roku na policyjne skrzynki „Stop agresji drogowej” trafiło aż 29 615 zgłoszeń dotyczących agresywnych zachowań na drogach. To dużo więcej w porównaniu do roku 2022, kiedy zanotowano ich ponad 28 tys. 

Stop agresji drogowej

Choć liczba zgłoszeń rośnie, to część z nich może wynikać z większej dostępności i popularności kamer samochodowych. Poza tym nie wszystkie zgłoszenia dotyczą poważnych wykroczeń. 

Co prawda, skrzynki „Stop agresji drogowej” mają służyć zgłaszaniu najpoważniejszych przypadków naruszeń przepisów, zagrażających bezpieczeństwu innych uczestników ruchu drogowego. Ale wiele zgłoszeń dotyczy drobniejszych wykroczeń, typu nieprawidłowe parkowanie.

A jak zachowuje się typowy drogowy agresor? Jeździ „na zderzaku”, zajeżdża drogę, uporczywie trąbi, nagle hamuje, błyska światłami albo pokrzykuje i pokazuje wulgarne gesty. Zobaczcie...

 

 

 

 

Tu jest najgorzej

Analiza danych z poszczególnych komend wskazuje, że najwięcej zgłoszeń pochodzi z Komendy Stołecznej Policji (7168 zgłoszeń), KWP Wrocław (4610) i KWP Katowice (3083). 

W przeciwieństwie do nich KWP Kielce (378), Rzeszów (413 zgłoszeń), Białystok (417), Lublin (486) i Gorzów Wlkp. (564) odnotowały najmniej zgłoszeń. 

Te różnice regionalne mogą odzwierciedlać zróżnicowany poziom agresji na drogach w różnych częściach kraju.

Apel policji

Każde zgłoszenie, żeby zostało rozpatrzone, musi zawierać konkretne informacje, takie jak data, godzina, miejsce zdarzenia i dane o pojazdach. Przesłanie materiału filmowego równa się udzieleniu zgody na jego wykorzystanie przez policję. 

Jednocześnie policja apeluje, żeby ograniczyć zgłoszenia do tych, które dotyczą bezpośrednio agresji drogowej. Bo każde zgłoszenie, nawet drobne, generuje znaczną pracę administracyjną, co może odciągać uwagę służb od poważniejszych naruszeń przepisów.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

FACEBOOK
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: brawoTreść komentarza: Banaś zrobił kolejną dobra robotę.Data dodania komentarza: 22.02.2025, 11:43Źródło komentarza: Lekarz pracował bez przerwy ponad sto godzin. Miażdżący raportAutor komentarza: śmiechTreść komentarza: Taa, trudno się oprzeć. Jak berlinkom :))))Data dodania komentarza: 22.02.2025, 11:41Źródło komentarza: Tak oszukują przez internet ludzi. Nie jest łatwo oprzeć się takiemu uwodzeniuAutor komentarza: no szokTreść komentarza: Stachanowiec jakiś.Data dodania komentarza: 22.02.2025, 11:25Źródło komentarza: Lekarz pracował bez przerwy ponad sto godzin. Miażdżący raportAutor komentarza: obserwator.Treść komentarza: Z tego co wiem to od dawn już tak jest.Data dodania komentarza: 22.02.2025, 09:37Źródło komentarza: Lekarz pracował bez przerwy ponad sto godzin. Miażdżący raportAutor komentarza: dośćTreść komentarza: Nie mieli wyjściaData dodania komentarza: 22.02.2025, 00:39Źródło komentarza: Red Light działa w Szczecinie. Kierowca nawet nie wie, że na skrzyżowaniu nagrywa go kameraAutor komentarza: tyleTreść komentarza: W następstwie incydentu poseł został ukarany karą grzywny w wysokości 4 tys. złotych, o czym w piątek wieczorem poinformował marszałek Sejmu Szymon Hołownia. "Wobec deklaracji walki z chorobą alkoholową kara minimalna" - napisał lider Polski 2050 w serwisie X.Data dodania komentarza: 21.02.2025, 18:50Źródło komentarza: Poseł Konfederacji wyproszony z obrad Sejmu. „Nawalony jak szpadel” [WIDEO]
Reklamawłączenie społeczne
NAPISZ DO NAS

Zapraszamy do kontaktu!

Reklama