Przejdź do głównych treściPrzejdź do głównego menu
piątek, 1 listopada 2024 15:41
Reklama
Reklama
Reklama

Przyszedł podpisać dozór, a został na 4,5 roku

Czasem życie potrafi zaskakiwać nas nieprzyjemnymi niespodziankami. Tak właśnie było w przypadku 49-latka, który znalazł się w tarapatach po złożeniu swojego podpisu. Co prawda, sytuacja ta miała swoje korzenie w przestępstwach sprzed lat, jednak dla mężczyzny było to przebudzenie z koszmaru.
Przyszedł podpisać dozór, a został na 4,5 roku

Pewnego wieczoru, 49-latek postanowił zgłosić się do lokalnej komendy powiatowej policji w Stargardzie, aby podpisać dokumenty związane z dozorem. Niestety, nie zdawał sobie sprawy, że już od pewnego czasu był poszukiwany przez wymiar sprawiedliwości. Oficer dyżurny, który pełnił służbę tego wieczoru, nie mógłby przypuszczać, jak bardzo to zdarzenie odmieni życie mężczyzny.

Czujność oficera dyżurnego okazała się kluczowa. Już na pierwszy rzut oka dostrzegł, że osoba przed nim wywołuje pewne wątpliwości. Szybko zareagował i sprawdził jej dane w systemach policyjnych. Okazało się, że 49-latek był poszukiwany przez wymiar sprawiedliwości w związku z wydanym wcześniej wyrokiem skazującym. Kara, która czekała na niego, wynosiła 4 lata i 6 miesięcy pozbawienia wolności za popełnione wcześniej przestępstwa.

Dzięki czujności oficera dyżurnego mężczyzna został zatrzymany w komendzie i przekazany odpowiednim służbom ścigania. Kilka godzin później, 49-latek trafił do zakładu karnego, aby odbyć wymierzoną mu karę. Chociaż sytuacja była niełatwa dla tego mężczyzny, równie trudno jest sobie wyobrazić, jakby sytuacja potoczyła się, gdyby oficer dyżurny nie zareagował tak błyskawicznie.

Ten przypadek jest idealnym przykładem na to, że sprawiedliwości się nie uniknie. Choć czasami mogą minąć lata, zanim prawo dogoni przestępcę, to ostatecznie zostanie wymierzone odpowiednie kary. Oficer dyżurny stargardzkiej komendy udowodnił, że czujność i profesjonalizm są niezwykle ważne w pracy policjanta. Dzięki niemu, niebezpieczny przestępca zostaje wyeliminowany z ulic i trafia tam, gdzie właśnie powinien być - do więzienia.

Ta historia powinna służyć jako przestroga dla wszystkich, którzy sądzą, że przestępstwa z przeszłości są zapomniane. Sprawiedliwość może przyjść w najbardziej niespodziewanym momencie i nie znać litości. Dlatego ważne jest, aby brać odpowiedzialność za swoje działania i nie uciekać od konsekwencji.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
na pewno 21.07.2023 00:06
Będzie teraz miał czas na przemyślenia.

komerc 20.07.2023 17:20
I przyszedl do nei go zonk. Trzeba było odbierać listy z sądu.

FACEBOOK
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: erollTreść komentarza: Pseudozabawa smarkaczy.Data dodania komentarza: 1.11.2024, 14:32Źródło komentarza: Ukradł defibrylator i porzucił. Jest poszukiwany [WIDEO]Autor komentarza: jego pseudonimTreść komentarza: Przychlast!Data dodania komentarza: 1.11.2024, 13:54Źródło komentarza: Ukradł defibrylator i porzucił. Jest poszukiwany [WIDEO]Autor komentarza: koniecznieTreść komentarza: Z odsetkami proszę!Data dodania komentarza: 1.11.2024, 13:51Źródło komentarza: Co z systemem alimentacyjnym? Politycy obiecali, więc czego się spodziewać?Autor komentarza: SzymekTreść komentarza: Pozbył się pisowskich adwokatów co jest znamienne.Data dodania komentarza: 1.11.2024, 13:45Źródło komentarza: Paweł Szopa wraca do Polski. Odzież Red is Bed promowały prezydent i premierAutor komentarza: olderTreść komentarza: Też dziś byłem na Centralnym, zapalić znicz dziadkom. Zwolnijmy trochę, pomyślmy i wspomnijmy tych, którzy już odeszli ale dzięki naszej pamięci będą wciąż wspominaniData dodania komentarza: 1.11.2024, 12:42Źródło komentarza: Najstarsze cmentarze w Szczecinie i innych regionach PolskiAutor komentarza: szczecinianinTreść komentarza: Nasz cmentarz zaprojektowany został na wzór obiektów w Wiedniu i Hamburgu. Miał wpisywać się w niemiecką koncepcję miejskiego ogrodu. Jego historia jest niezwykle ciekawa i mimo że powstał w 10901 r. wiąże się z przemianami, zachodzącymi w mieście pod koniec XIX wieku. W czasie II Wojny Światowej grzebano tu ofiary bombardowań, a po 1945 roku Polacy zaczęli chować tu swoich bliskich. I tak jest po dziś dzień.Data dodania komentarza: 1.11.2024, 12:06Źródło komentarza: Najstarsze cmentarze w Szczecinie i innych regionach Polski
Reklama
NAPISZ DO NAS

Zapraszamy do kontaktu!

Reklama