Przejdź do głównych treściPrzejdź do głównego menu
piątek, 1 listopada 2024 15:40
Reklama
Reklama
Reklama

Motocyklista był w kasku i dlatego nie mógł zapłacić za paliwo

Kasjerka nie chciała przyjąć gotówki, dopóki klient nie zdejmie kasku motocyklowego. Dlaczego? To zdarzenie wywołało gorącą dyskusję w internecie.
Motocyklista był w kasku i dlatego nie mógł zapłacić za paliwo

Autor: iStock

Mężczyzna podjechał motocyklem na stację paliw. Zatankował bez zdejmowania kasku z głowy i poszedł do kasy zapłacić gotówką. I tu zaczęły się jego problemy.

Ekspedientka poinformowała go, że do momentu zdjęcia kasku nie obsłuży go. Wytłumaczyła, że takie jest „prawo i regulamin stacji”. Dopytywana – nie potrafiła jednak przywołać odpowiednich przepisów.

Zachowanie ekspedientki podzieliło internautów

Sytuacja podzieliła internautów. Jedni uważają, że motocyklista popełnił błąd, inni nie rozumieją tych zasad.

– Kto w tej sytuacji miał rację? Z całą pewnością nie... ekspedientka. Bo nawet jeżeli regulamin stacji mówił o tym, że motocyklistów w kasku się nie obsługuje, to ona de facto już to zrobiła. Pozwoliła mu na zatankowanie paliwa. Jeżeli bała się czegokolwiek ze strony zamaskowanego motocyklisty, to powinna zablokować mu dystrybutor i w tym momencie poprosić o zdjęcie kasku. W sytuacji, w której kierujący zatankował paliwo, stawianie takiego wymogu nie ma żadnego sensu. Tym bardziej że nie chciał uciekać, a jedynie zapłacić. To nie trzyma się kupy – komentuje Kuba Brzeziński z serwisu moto.pl.

Prawda jest jednak taka, że wiele stacji wymaga od motocyklistów pokazania twarzy. Oznacza to, że muszą nie tylko zdjąć kask ale także kominiarkę, jeżeli ja mają. To jest potrzebne dla nagrania wizerunku przez kamery w przypadku kradzieży paliwa.

Takie mamy procedury

To nie jedyna tego typu sprawa z ostatnich tygodni. W połowie czerwca jeden z motocyklistów miał problem z zatankowaniem pojazdu na stacji paliw w Rybniku. 

– Pani kasjerka zablokowała mi dystrybutor po zatankowaniu 5 litrów. Poszedłem do środka i mówię, że coś się zepsuło. „Specjalnie panu zablokowałam, bo nie może pan siedzieć na motocyklu i jednocześnie tankować” – opisuje w sieci.

Okazuje się, że miała rację, bo takie zachowanie jest niedozwolone.

„Zgodnie z naszymi procedurami, podczas tankowania motocykla należy z niego zsiąść i wyłączyć silnik. Informacja ta jest widoczna na wszystkich naszych stacjach i dotyczy bezpieczeństwa kierowcy oraz pozostałych osób przebywających na stacji. W ten sposób minimalizujemy ryzyko przypadkowego rozlania paliwa podczas tankowania (np. na gorący silnik) oraz powstania pożaru. Na naszych stacjach nie wymagamy zdejmowania kasku podczas tankowania – wytłumaczył sytuację rzecznik prasowy sieci Shell. 

 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Miro 12.07.2023 14:33
Głupota!

moto 12.07.2023 13:48
Tam nie tankuję.

FACEBOOK
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: erollTreść komentarza: Pseudozabawa smarkaczy.Data dodania komentarza: 1.11.2024, 14:32Źródło komentarza: Ukradł defibrylator i porzucił. Jest poszukiwany [WIDEO]Autor komentarza: jego pseudonimTreść komentarza: Przychlast!Data dodania komentarza: 1.11.2024, 13:54Źródło komentarza: Ukradł defibrylator i porzucił. Jest poszukiwany [WIDEO]Autor komentarza: koniecznieTreść komentarza: Z odsetkami proszę!Data dodania komentarza: 1.11.2024, 13:51Źródło komentarza: Co z systemem alimentacyjnym? Politycy obiecali, więc czego się spodziewać?Autor komentarza: SzymekTreść komentarza: Pozbył się pisowskich adwokatów co jest znamienne.Data dodania komentarza: 1.11.2024, 13:45Źródło komentarza: Paweł Szopa wraca do Polski. Odzież Red is Bed promowały prezydent i premierAutor komentarza: olderTreść komentarza: Też dziś byłem na Centralnym, zapalić znicz dziadkom. Zwolnijmy trochę, pomyślmy i wspomnijmy tych, którzy już odeszli ale dzięki naszej pamięci będą wciąż wspominaniData dodania komentarza: 1.11.2024, 12:42Źródło komentarza: Najstarsze cmentarze w Szczecinie i innych regionach PolskiAutor komentarza: szczecinianinTreść komentarza: Nasz cmentarz zaprojektowany został na wzór obiektów w Wiedniu i Hamburgu. Miał wpisywać się w niemiecką koncepcję miejskiego ogrodu. Jego historia jest niezwykle ciekawa i mimo że powstał w 10901 r. wiąże się z przemianami, zachodzącymi w mieście pod koniec XIX wieku. W czasie II Wojny Światowej grzebano tu ofiary bombardowań, a po 1945 roku Polacy zaczęli chować tu swoich bliskich. I tak jest po dziś dzień.Data dodania komentarza: 1.11.2024, 12:06Źródło komentarza: Najstarsze cmentarze w Szczecinie i innych regionach Polski
Reklama
NAPISZ DO NAS

Zapraszamy do kontaktu!

Reklama