Rzecznik Praw Dziecka, Prezydent Torunia i Miejski Zakład Komunikacji w Toruniu rozpoczęli wspólną kampanię społeczną promującą Dziecięcy Telefon Zaufania 800 12 12 12. Po mieście będzie jeździł specjalnie oklejony autobus z informacją o telefonie i czacie internetowym. To kolejny etap ogólnopolskiej kampanii wspierającej pomoc psychologiczną i prawną dla dzieci i młodzieży, którą zainicjował rzecznik Mikołaj Pawlak.
Autobus w Toruniu to kolejny pojazd komunikacji miejskiej, na którym znalazły się informacje o darmowym całodobowym Dziecięcym Telefonie Zaufania 800 12 12 12. We Wrocławiu od roku jeździ specjalnie oklejony tramwaj, a planowane są podobne akcje jeszcze w kilku innych miastach Polski.
Równolegle w serwisach społecznościowych oraz w Telewizji Polskiej i telewizji Polsat emitowany jest spot promujący telefon zaufania.
Wszystkie te wydarzenia są elementem zainicjowanej przez Rzecznika Praw Dziecka kampanii promującej psychologiczne wsparcie dla dzieci i młodzieży, którego udzielają specjaliści dyżurujący pod całodobowym telefonem 800 12 12 12 oraz na specjalnym czacie internetowym czat.brpd.gov.pl. Także w języku ukraińskim i rosyjskim.
- Niemal każde dziecko ma telefon, ale nie zawsze ma obok siebie osoby, z którymi chciałoby porozmawiać o swoich problemach. Dlatego Dziecięcy Telefon Zaufania jest tak cenną inicjatywą, umożliwia bowiem szybki i bezpośredni kontakt ze specjalistami, którzy wysłuchają, wesprą, ale i zorganizują pomoc. Co ważne, jest to kontakt bezpłatny, siedem dni w tygodniu przez całą dobę – zaznacza Prezydent Torunia Michał Zaleski.
Społeczna kampania - promująca Dziecięcy Telefon Zaufania Rzecznika Praw Dziecka 800 12 12 12 oraz specjalny czat internetowy czat.brpd.gov.pl - ma pomóc w dotarciu z informacją o takiej pomocy do dzieci i młodzieży w całej Polsce.
Napisz komentarz
Komentarze