Policjanci z Referatu Wodnego prowadzą wzmożone kontrole po to, aby wypoczynek był bezpieczny. Głównym celem przeprowadzanej akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą” jest propagowanie właściwego zachowania na akwenach, w tym zasad bezpiecznej kąpieli, bezpiecznego żeglowania oraz uprawiania sportów wodnych, a w efekcie ograniczenie wypadków dotyczących utonięć.
Przypominamy też. że łączenie wypoczynku nad wodą z alkoholem nie jest dobrym połączeniem. I to nie tylko, jak niektórym może się zdawać, kiedy mamy w planach korzystanie z motorówek, czy skuterów wodnych.
Trzeba wiedzieć, że od 2015 roku w życie weszły nowe przepisy dotyczące bezpieczeństwa osób przebywających na obszarach wodnych. Wynika z nich jednoznacznie, że osoby pływające kajakiem, rowerem wodnym czy żaglówką czyli pojazdem bez silnika, nie mogą być pod wpływem alkoholu.
Za osiągnięcie pułapu 0,5 promila alkoholu grozi zaś kara grzywny. Policja może również zdecydować o odholowaniu sprzętu, jeśli stężenie alkoholu we krwi przekracza już 0,2 promila, a nie ma komu go przekazać. Wtedy trzeba zapłacić dodatkowo.
Reklama
Podpływają i sprawdzają. Płacą grzywny plus koszt odholowania
Alkohol i woda to nie jest dobre połączenie. Przekonały się o tym osoby płynące Odrą. Nie wszyscy jednak pamiętają, że podczas relaksu kierować się należy przede wszystkim zdrowym rozsądkiem oraz stosować się do obowiązującego prawa. Pozwoli to na bezpieczne dla siebie i innych korzystanie z uroków wszelkich akwenów. A kto się nie dostosuje...
- 15.07.2022 18:00
Reklama
Napisz komentarz
Komentarze